Trump ei pea valgete rahvuslust suureks probleemiks

Eile kahes Uus-Meremaa mošees moslemeid rünnanud Brenton Tarrant.

FOTO: Pool / Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump ütles eile, et tema hinnangul ei näita 49 inimese paremäärmuslase käe läbi hukkumine kahes Uus-Meremaa mošees seda, et valgete rahvuslus on maailmas süvenev probleem. 

«Seda ma ei arva. Ma arvan, et see on väike rühm inimesi, kellel on väga tõsised probleemid,» ütles Trump Valge Maja Ovaalkabinetis ajakirjanikele.  «Kui te vaatate, mis Uus-Meremaal juhtus, võib see olla nii. Ma ei tea selle kohta veel piisavalt.» 

Austraallasest paremäärmuslane Brenton Tarrant (28) tappis eile Uus-Meremaal Christchurchis kahes mošees 49 inimest. Ründaja voogedastas Facebookis rünnakut reaalajas ja avaldas oma Facebooki kontol ka manifesti.

Donald Trump.

FOTO: JONATHAN ERNST / REUTERS

Tarrant väitis manifestis, et võõrad kultuurid on valgete üle ülekaalu saavutamas ja neid välja tõrjumas, ning viitas Trumpile kui taas tärganud valgete identiteedi ja ühise eesmärgi sümbolile. 

«Ma ei ole seda näinud,» ütles USA president vastuseks küsimusele, kas ta on manifesti näinud. 

Varem eile ütles USA president, et rääkis telefonivestluses Uus-Meremaa peaministri Jacinda Arderniga kohutavast veresaunast moslemite kallal. 

Trumpi on tema kaheaastase ametiaja jooksul korduvalt süüdistatud parimal juhul ebadelikaatsetes ja halvimal juhul rassistlikes märkustes rassisuhete ja paremäärmuslike liikumiste teemadel. 

Tagasi üles