L, 4.02.2023

Vene kohus mõistis tšetšeenist inimõiguslase neljaks aastaks vangi

Vene kohus mõistis tšetšeenist inimõiguslase neljaks aastaks vangi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tšetšeenia inimõiguslane Ojub Titijev mõisteti neljaks aastaks vangi.
Tšetšeenia inimõiguslane Ojub Titijev mõisteti neljaks aastaks vangi. Foto: Said Tsarnaev / Sputnik / Scanpix

Vene kohus mõistis eile neljaks aastaks sunnitöölaagrisse Tšetšeenia ühe peamise inimõiguslase Ojub Titijevi, teatas inimõigusgrupp Memorial.

Inimõigusgrupi Memorial Tšetšeenia haru juhtiv 61-aastane Titijev peeti kinni eelmisel aastal ja ta mõisteti süüdi uimastikuriteos, mis Titijevi kaitsjate hinnangul oli väljamõeldud. Kohtuprotsess mehe üle algas suvel.

Prokurörid nõudsid Titijevile nelja aasta pikkust vangistust ja 100 000 rubla (1370 euro) suurust trahvi.

Titijevi advokaatide sõnul on tema vastu esitatud süüdistused seotud Titijevi uurimisega, mille keskmes oli suuresti saladuskatte all tegutsev Tšetšeenia vanglasüsteem. Väidetavalt rikutakse seal inimõigusi.

Vaatlejate sõnul on võimud kasutanud uimastikuritegude süüdistusi kriitiliste ajakirjanike ja inimõiguslaste vaigistamiseks varemgi.

Memorial on viimane inimõigusorganisatsioon, kel on Tšetšeenias nähtav kohalolek ja kes jätkuvalt kritiseerib kohalikku liidrit Ramzan Kadõrovit.

Memoriali sõnul pandi Titijevi kinnipidamise järel põlema ühenduse haru kõrvalasuvas Inguššias ning veel ühes Kaukaasia ringkonnas Dagestanis rünnati ühenduse töötajaid.

Titijevi eelkäija Natalja Estemirova rööviti ja mõrvati 2009. aastal. Memoriali sõnul täitsid tapjad kohalike võimude käsku.

Märksõnad
Tagasi üles