Demokraadid nõuavad Muelleri uurimisraporti avalikustamist

USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi kolmapäeval New Yorgis.

FOTO: AFP / Scanpix

USA demokraadid nõudsid reedel pärast kinnitust eriprokurör Robert Muelleri juurdluse lõpulejõudmisest ja uurimisraporti justiitsministrile esitamisest dokumendi avalikustamist. 

USA demokraadid nõudsid reedel pärast kinnitust eriprokurör Robert Muelleri juurdluse lõpulejõudmisest ja uurimisraporti justiitsministrile esitamisest dokumendi avalikustamist. 

"Justiitsminister Barr on kohustatud tegema raporti täies mahus avalikuks ja andma selle aluseks olevad dokumendid ja leiud üle kongressile," teatasid esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi ja senati demokraatide juht Chuck Schumer ühisavalduses.

Barr "ei tohi võimaldada president Trumpile, tema advokaatidele või personalile "hiilivat sissevaadet" eriprokurör Muelleri leidudesse või järeldustesse ja Valgel Majal ei tohi lubada sekkuda otsustesse selle kohta, missuguseid nende leidude osasid või tõendeid avalikustada", seisis ühisavalduses. 

Valge Maja kinnitusel esitas Mueller reedel justiitsminister William Barrile oma uurimisraporti. 

"Me ootame kannatamatult täieliku Muelleri raporti ja sellega seotud materjalide kättesaamist," ütles esindajatekoja õiguskomitee demokraadist esimees Jerry Nadler, kelle komiteele esitab Barr raportist kokkuvõtte.

"Läbipaistvuse ja avalik huv tõttu ei saa leppida millegi vähemaga. Prioriteet peab olema avalikkuse usk õigusriiki," lausus Nadler.

Presidendiks pürgiv demokraadist senaator Elizabeth Warren ärgitas samuti Barri uurimisraportit avaldama. "Justiitsminister Barr - tee Muelleri raport Ameerika avalikkusele kättesaadavaks. Nüüd ja kohe!" kirjutas ta Twitteris. 

Mueller uuris Venemaa sekkumist Ühendriikide presidendivalimistesse, Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Vene valitsusega ning seda, kas Trump takistas Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) eelmist direktorit James Comeyt vallandades õigusemõistmist.  

Muelleri prokuröride ja uurijate meeskonnalt on seni süüdistuse saanud kuus Trumpi kaastöötajat ja tippnõunikku. Ühtekokku on süüdistus esitatud rohkem kui 30 inimesele ja firmale. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles