Fotod: Venezuela pealinnas maandusid lennukid Vene sõjaväelaste ja suure laadungiga
Täiendatud kl 21.57

Venemaa Il-62 lennuk Caracase lennuväljal.

FOTO: Carlos Jasso/Reuters/Scanpix

Venezuela pealinna Caracase lennuväljal maandus laupäeval kaks Venemaa õhujõudude lennukit, mis tõid kohale sadakond Vene sõjaväelast ja mitmekümnetonnise laadungi.

Meedia andmetel toimetasid transpordilennuk An-124 ja reisilennuk Il-62 kohale 99 Venemaa sõjaväelast, keda juhib maavägede staabiülem Vassili Tonkoškurov. Samuti olevat kohale toodud 35-tonnine laadung.

Venelasi olevat saabunud tervitama Venezuela valitsuse esindajad.

Anonüümseks jäänud diplomaatiline allikas kinnitas RIA Novostile Vene sõjaväelaste saabumist Venezuelasse. Allika sõnul Vene sõjaväelased «saabusid kohale, et osaleda kahepoolsetel konsultatsioonidel».

Allikas lisas, et toimunus «pole midagi mõistatuslikku», kuna see on seotud juba aastaid tagasi Venemaa ja Venezuela vahel sõlmitud lepete täitmisega.

Lennundusportaalide andmetel lendasid nimetatud lennukid Süüria ja Senegali kaudu.

Varem oli välismeedias ilmunud teateid, et Venezuela presidendile Nicolas Madurole on saadetud appi Venemaa palgasõdurite väeosa Wagner võitlejad. Seevastu president Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov eitas seda.

Üks Venezuela ajakirjanik avaldas Twitteris ka fotod, millel on näha lennukeid ja arvatavaid Vene sõjaväelasi.

Venemaa ja Hiina on Venezuela peamised liitlased. Mõlemad on laenanud selle naftarikkale riigile miljardeid dollareid, et toetada president Nicolás Maduro USA-vastast valitsust. 

Venemaa on olnud ka häälekalt vastu USA sanktsioonidele Maduro ja tema valitsuse suhtes ning otsusele tunnustada opositsioonijuht Juan Guaidód riigi ajutise presidendina. 

USA president Donald Trump omakorda on hoiatanud, et Venezuela suhtes on «kõik variandid» laual. 

Tagasi üles