Video: Venemaa viis Venezuelasse sõjaväelasi USA vastuseisust hoolimata

Venemaa lennuk Caracase lennuväljal.

FOTO: Reuters/ScanPix

USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton kinnitas eile, et Washington ei kavatse sallida välisriikide sõdurite sekkumist läänepoolkera asjadesse.

«Ühendriigid ei kavatse taluda vaenulike sõjaliste võõrjõudude sekkumist läänepoolkera ühiste eesmärkide – demokraatia, julgeoleku ja õigusriigi – saavutamisse. Venezuela sõjavägi peab asuma Venezuela rahva poolele,» kirjutas Bolton Twitteris.

Boltoni sõnul saadavad Ühendriigid Venezuelasse toitu ja ravimeid, mitte tuumapommitajaid ja eriüksusi korrumpeerunud diktaatori toetamiseks.

«Venemaa peab tegema koostööd rahvusvahelise üldsusega, et toetada Venezuela rahvast,» rõhutas ta.

Kohalik sõltumatu ajakirjanik Javier Mayorca kirjutas Twitteris, et laupäeva hilisõhtul saabus lennuväljale kaks Vene lennukit – transpordilennuk Antonov-124 ja väiksem hävitaja. 

Mayorca sõnul olid neis 100 Vene sõdurit koos 35 tonni varustusega ning kindralstaabi mobilisatsioonivalitsuse ülem kindral Vassili Tonkoškurov.

Sotsiaalmeediasse postitatud pildil Vene eraldusmärkidega lennukist võis näha lennuvälja maandumisrajal askeldavaid mundris mehi. 

Venezuela võimud ei ole Vene lennuki saabumist kinnitanud ning Vene suursaatkond on keeldunud kommenteerimast teavet, mida on laialdaselt kajastatud Venezuela meedias. 

Ka Ameerika Riikide Organisatsioon (OAS) väljendas oma vastuseisu Vene sõdurite viibimisele Venezuela territooriumil. 

«On lubamatu, et välisriigi võimud omaksid sõjalise koostöö programme võimu usurpeerinud režiimiga,» seisab OAS-i avalduses. 

OAS peab seesugust sõjalist kohalolekut põhiseaduse vastaseks, sest seda pole heaks kiitnud opositsiooni kontrollitav Rahvusassamblee. 

Organisatsioon ei tunnusta Venezuela seadusliku presidendina Nicolás Madurot, vaid end ajutiseks riigipeaks kuulutanud Rahvusassamblee juhti Juan Guaidód. 

Tagasi üles