Mali hõim andis massimõrvale verise vastulöögi

Mali president Ibrahim Boubacar Keita (valges) külastamas laupäevase massimõrva toimumispaika.

FOTO: Handout / Reuters / Scanpix

Mali keskosas hukkus rünnakus kahele külale kuus inimest, ütlesid kohalikud ametnikud ja julgeolekuallikas täna. Rünnak võidi korraldada kättemaksuks nädalavahetusel toimunud veresaunale. 

Rünnakud leidsid aset ööl vastu eilset. Need järgnevad laupäeval fulbe elanikkonnaga Ogassogou külale korraldatud rünnakule Mopti linna lähistel, milles hukkus umbes 160 inimest, ütlesid allikad. Laupäevase veresauna korraldamises kahtlustatakse fulbedega territooriumi üle tülitsevaid dogoni hõimuliikmeid. 

Ööl vastu eilset korraldasid relvastatud mehed omakorda rünnaku dogonite küla Ouadou vastu, ütles kõrge kohalik ametnik Oumar Diallo. Maha põletati mitu hoonet, hukkunuid on neli, lisas ta. Teises rünnakus samuti dogonite külale Bankassi lähistel hukkus kaks naist, ütles Diallo. 

Ohvrite arvu on kinnitanud Mali julgeolekuallikas ja ÜRO rahuvalvemissioon MINUSMA, mille teatel varastati rünnakute käigus ka kariloomi. MINUSMA kutsus koheselt vägivallaspiraali peatama. ÜRO inimõiguste büroo Genfis teatas eile, et on saatnud regiooni uurimismeeskonna. 

Laupäevane rünnak oli Malis ohvriterohkeim alates 2013. aastast, kui Prantsusmaa juhitud sõjalise operatsiooniga tõrjuti riigi põhjaosas mitmest regioonist välja nende üle kontrolli haaranud džihadistid. 

Riigi keskosas elavaid fulbesid on pikka aega süüdistatud mõjuvõimsa islamiäärmuslasest vaimuliku Amadou Koufa toetamises. Dogonid on loonud aga oma kogukondade kaitsmiseks omakaitseüksused, mida kahtlustatakse fulbede vastaste rünnakute korraldamises, kirjutas AFP. 

Fulbede ja dogonite ning fulbede ja bambarade vahelises vägivallas hukkus eelmisel aastal ÜRO hinnangul umbes 500 tsiviilisikut. 

Tagasi üles