Boeing lubas teha kõik tulevaste õnnetuste ärahoidmiseks

Boeing 737 MAX lennukid Lõuna-California lennuväljal.

FOTO: MARIO TAMA / AFP

USA lennundushiid Boeing lubas teha kõik, et hoida tulevikus ära lennuõnnetusi, nagu need kaks, milles viimastel kuudel on hukkunud ligi 350 inimest, ütles kolmapäeval ettevõtte kõrge ametnik. 

"Me kavatseme teha kõik tagamaks, et sellised õnnetused enam ei korduks," lausus Boeingu asepresident tootestrateegia alal Mike Sinnet. 

Boeing kutsus oma tehasesse sadu piloote ja ajakirjanikke, et avalikustada lennutarkvara parandus oma 737 MAX lennukite tarvis.

Ettevõttele Southwest Airlines kuuluv reisilennuk Boeing 737 MAX tegi alles teisipäeval mootoriga seotud probleemide tõttu hädamaandumise Orlandos. Pardal polnud reisijaid ja maandumine sujus probleemideta.

10. märtsil kukkus Etioopias alla lennufirma Ethiopian Airlines lennuk, mis oli Boeing 737 MAX 8 tüüpi. Kõik selle pardal olnud 157 inimest sai surma. Mullu 29. oktoobril kukkus Indoneesias alla lennufirma Lion Air sama tüüpi lennuk ning siis sai surma 189 inimest.

Viimane lennuõnnetus on kahjustanud tõsiselt USA lennukitootja Boeing mainet ning paljud riigid on peatanud selle lennukite 737 MAX 8 ja MAX 9 lennud.

Tagasi üles
Back