Prantsusmaa investeerib 2,5 miljardit Aafrika väikefirmadesse

Copy
Bruno Le Maire.
Bruno Le Maire. Foto: MARIO FOURMY/SIPA / MARIO FOURMY/SIPA

Prantsusmaa käivitas reedel 2,5 miljardi eurose Aafrika arenguplaani, millega toetatakse Aafrika ettevõtteid laenude, laenugarantiide ja otseinvesteeringutega.

Plaan "Vali Aafrika" järgneb president Emmanuel Macroni 2017. aasta lubadusele toetada mandri väikese- ja keskmise suurusega ettevõtteid, ütles Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire kohtumisel oma Senegali ametivenna Amadou Baga.

"Mul on rõõm avada see partnerluse uus järk," mille eesmärk on tulla toime Aafrika demograafilise ja keskkonnaalaste väljakutsetega, lausus Le Maire.

Aafrika firmasid hoiab tagasi "rahastuse probleem. VKE-d vajavad stabiilset, paindlikku ja kindlat rahastust. Vali Aafrika pakub teile ligipääsu vajalikule rahastusele".

Summast 1,5 miljardit eurot on mõeldud laenudeks ja laenutagatisteks ning miljard otseinvesteeringutest, selgub AFP nähtud dokumendist.

Initsiatiiviga tahetakse toetada pea 10 000 Aafrika firmat läbi Prantsuse arenguagentuuri AFD ja selle erasektori rahastamise haru Proparco.

Plaani detaile ei avaldatud, kuid AFD kodulehel öeldi, et sellega aidatakse innovaatilisi idufirmasid ja tuuakse paljulubavaid firmasid kokku võimalike partneritega.

Ba märkis, et Aafrikas "on ainult ühel VKE-l viiest ja ühel idufirmal kümnest ligipääs pangalaenudele". Le Maire ennustas, et sellised firmad on võtmeks, et luua 2050. aastaks töökohti 450 miljonile inimesele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles