iDeal kampaania

Ukraina presidendivalimistel jäid võitlusse koomik ja kommikuningas

  • Küsitluste kohaselt sai koomik Volodõmõr Zelenskõi kolmandiku valijate toetuse.
  • Ukraina president Petro Porošenko jäi maha juba enam kui 10 protsendiga.
  • Enamik Zelenskõi toetajad põhjendasid seda pettumusega senistes liidrites.
  • Komandaks jäänud Julia Tõmošenko leer kõneles valimistulemuste vaidlustamisest.

Paljud eakamad inimesed andsid oma hääle Ukraina presidendivalimiste esimese voorus kodust lahkuma. Nii toodi valimiskast eile otse kodusesse kööki ka sellele prouale Univi külas, mis asub Lääne-Ukrainas umbes poolesaja kilomeetri kaugusel Lvivist. 

FOTO: YURI DYACHYSHYN/AFP/Scanpix

Poliitiline uustulnuk, koomik Volodõmõr Zelenskõi astus suure sammu lähemale Ukraina juhiks saamisele – lävepakuküsitluste kohaselt pälvis ta presidendivalimiste esimeses voorus umbes 30 protsenti häältest, mis tulid peamiselt uusi tuuli ihkavatelt ja vanades liidrites pettunud valijatelt. Rahva protest aga polnud nii vali, et selle toel juba esimeses voorus riigipeaks tõusta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kuigi Ukraina valijatele eile kätte antud hääletussedel ulatus lühemat kasvu inimestel peost põrandani – see oli koguni 80 sentimeetrit pikk –, oli sellel kirjas olnud 39 kandidaadist reaalne võimalus riigipeaks saada kõigest kolmel.

Et teise vooru pääseb Zelenskõi, oli arvamusküsitluste põhjal juba ette selge, nagu võis ka eeldada, et uue presidendi väljaselgitamiseks läheb vaja teist vooru: suurim küsimus oli seega, kas koomikule astub kolme nädala pärast vastu ametis olev president Petro Porošenko või endine peaminister Julia Tõmošenko.

Veidi aega pärast valimisjaoskondade sulgemist, eile kell 20 avaldatud lävepakuküsitluste tulemuste järgi pakub Zelenskõile teises voorus konkurentsi Porošenko, kes sai eeldatavasti ligi 18 protsenti häältest Tõmošenko 14 protsendi vastu, vahendas AFP.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles