Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Malaisia ekspeaminister Najib astus 1MDB-ga seoses kohtu ette

Malaisia ekspeaminister Najib Razab saabumas kolmapäeval Kuala Lumpuris kohtusse korruptsiooniprotsessile. FOTO: AFP/AP/EPA/Reuters/Scanpix

Malaisia ekspeaminister Najib Razak ei tunnistanud end kolmapäeval alanud 1MDB investeerimisfondi rahapesu puudutaval kohtuprotsessil süüdi.

Malaisia ekspeaminister Najib Razak ei tunnistanud end kolmapäeval alanud 1MDB investeerimisfondi rahapesu puudutaval kohtuprotsessil süüdi.

Endist peaministrit süüdistatakse riikliku investeerimisfondi 1MDB riisumises. Süüdistuste järgi varastasid Najib ja tema käsilased fondist miljardeid dollareid ja kulutasid seda kõigele alates kinnisvarast kuni hinnaliste taieste ja luksusjahtideni.

Kolmapäeval alanud kohtuprotsessil ei tunnistanud endine valitsusjuht end süüdi üheski seitsmest talle esitatud süüdistustest.

Muuhulgas süüdistatakse teda korruptsioonis, rahapesus ja 42 miljoni ringgiti (10,3 miljoni dollari) varastamises. Arvatavalt jõudis tema kontodele fondist aga suisa sadu miljoneid dollareid.

Najibi kohtuprotsess pidanuks algama juba veebruaris, kuid tema kaitsemeeskond taotles selle edasilükkamist.

Kuigi kinni on nabitud ja süüdistused on esitatud veel mitmele teisele kahtlusalusele, on endiselt vabaduses rahapesuskeemi väidetav looja Jho Low.

Juhtumit uurib ka USA justiitsministeerium, mille hinnangul rööviti 1MDB-st 4,5 miljardit dollarit. Malaisias on süüdistus esitatud ka investeerimispangale Goldman Sachs, mis väidetavalt skeemis osales.

Korruptsiooniskandaal aitas kaasa ka Najibi lüüasaamisele mullu mais peetud parlamendivalimistel. Tegemist oli esimese korraga alates Malaisia iseseisvumisest 1957. aastal, kui võimukoalitsioon Barisan Nasional pidi kaotust tunnistama.

Tagasi üles
Back