Jaapani prokuratuur võttis Nissani eksjuhi uuesti vahi alla

Carlos Ghosn oma advokaadi kontorist lahkumas.

FOTO: Sadayuki Goto / AP

Jaapani prokuratuuri töötajad sisenesid neljapäeval kautsjoni eest vabaduses viibiva Nissani eksjuhi Carlos Ghosni koju ja võtsid ta uuesti vahi alla, teatas kohalik meedia.

Meedia andmetel esitati mehele uus süüdistus finantskuritegudes.

Ghosnile on juba esitatud kolm süüdistust finantskuritegudes, sealhulgas oma palga kümnete miljonite dollarite ulatuses aladeklareerimises ja erainvesteeringu kahju kandmises Nissanile.

Ghosn peeti kinni 19. novembril Tokyos ja ta veetis seejärel kinnipidamisasutuses üle 100 päeva, kuni vabanes 6. märtsil kautsjoni vastu vanglast.

Pärast süüdistuste saamist on ta vallandatud Nissani ja Mitsubishi esimehe kohalt ja ta on astunud tagasi Renault tegevjuhi kohalt.

Uudis neljandast võimalikust süüdistusest avaldati kolmapäeval meedias pärast seda, kui ilmnes, et Renault´ advokaadid on prokuröridele üle andnud dokumendid, mis näitavad "miljoni euro suurusi" ülekandeid Nissani turustajatele Omaanis. Nissani siseuurimine avastas, et Ghosn kiitis heaks enam kui 30 miljoni dollari maksmise turustajale Omaanis. Osa sellest rahast jõudis erakontodele või seda kasutas Ghosn ostudeks ja investeeringuteks, peamiselt jahiostuks ja investeeringuteks läbi oma poja firma.

Tagasi üles