Ecuador eitas kavatsust Assange saatkonnast lahkuma sundida

Julian Assange saatkonna rõdul.

FOTO: PETER NICHOLLS / REUTERS

Ecuadori välisminister Jose Valencia eitas reedel kavatsust Wikileaksi asutaja Julian Assange riigi Londoni saatkonnast lahkuma sundida.

Valencia kinnitas suhtlusvõrgustikus Twitter, et liikvele lastud kuulujuttudel pole alust.

"Valitsus ei kommenteeri aluseta kuulujutte, mis on sealjuures veel solvavad. Ecuador langetab oma otsused teistest riikidest sõltumatult," kirjutas Valencia.

Ajakirjanikud kogunesid reedel Ecuadori Londoni saatkonnahoone ette, sest WikiLeaks teatas Twitteris, et seal aastaid redutanud Assange võidakse "mõne tunni või päeva" pärast välja visata.

Saatkonnas tundus kõk vaikne, kuid selle ees valvasid Briti politseinikud. Ükski saatkonnatöötaja ega Briti võimude esindaja ei ole Assange'i puudutavat teadet kommenteerinud.

Assange palus saatkonnast varjupaika 2012. aastal, et vältida väljaandmist Rootsile, kus teda süüdistati vägistamises. Nüüdseks on Rootsi süüdistusest loobunud, kuid Briti võimud soovivad Assange´i endiselt vahistada kautsjonireeglite rikkumise eest.

Assange on keeldunud saatkonnast lahkumast, sest pelgab, et Suurbritannia annab ta üle USA-le, kus teda ähvardab vangistus Ühendriikide salajaste sõjaliste dokumentide ja diplomaatiliste kirjavahetuse avaldamise tõttu.

Ecuadori välisministeerium tegi neljapäeva õhtul avalduse, teatades, et ei kommenteeri "kuulujutte, teooriaid ega oletusi".

Hiljem ütles üks kõrge ametnik uudisteagentuurile Associated Press, et Assange'i väljaviskamise otsust ei ole.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles