USA-Mehhiko piiril kinnipeetud illegaalide arv tõusis märtsis järsult

USA president Donald Trump 5. aprillil Mehhiko piiril kätlemas nüüdseks ametist lahkunud sisejulgeolekuministri Kirstjen Nielseniga.

FOTO: Reuters / Scanpix

Märtsis peeti Mehhikost Ühendriikidesse sisenemisel kinni 103 000 dokumentideta migranti ning järsult kerkis ka saabunud migrandiperede arv, teatas USA tolli- ja piirikaitseamet (CBP) teisipäeval. 

Märtsis ebaseaduslikul piiriületusel kinnipeetud 103 492 migrandist 57 271 saabusid peredena ja 9348 saatjata alaealisena, selgus CBP andmetest. 

Talvekuudel peeti USA-Mehhiko piiril kinni keskmiselt 60 000 dokumentideta illegaali kuus.

Veebruaris olid vastavad arvud 76 535 kinnipeetut, neist 40 741 peredena piirile jõudnut ja 7254 omapäi liikuvat last. 

Kinnipidamiste statistika näitab USA presidendi Donald Trumpi jõupingutuste ebaefektiivsust pidurdada Kesk-Ameerika riikidest Guatemalast, El Salvadorist ja Hondurasest endeemilise vaesuse ja vägivalla eest põgenevate inimeste saabumist Mehhiko kaudu Ühendriikide piirile.  

Pühapäeval teatas president ootamatult sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielseni ametist lahkumisest. Väidetavalt said Nielsenile saatuslikuks sügavad erimeelsused Trumpiga migrantide vastaste meetmete osas. 

Väidetavalt on lahkumas ka mitu Nielseni lähedast kaastöötajat ning Trump määras sisejulgeolekuministri kohusetäitjaks CBP juhi Kevin McAleenani. 

Trumpi võitlus ebaseadusliku immigratsiooni ja üha paisuva arvu asüülitaotlejatega on muutumas Ühendriikides enne järgmise aasta presidendivalimisi peamiseks poliitilise võitluse rindeks. 

Vabariiklasest president teeb suuri jõupingutusi piirimüürilõikude ehitamiseks Mehhiko piirile veebruaris kehtestatud, kuid kohtus vaidlustatud eriolukorra režiimi tingimustes. Eelmisel nädalal ütles ta, et USA on «täis» ja ei saa võtta vastu rohkem Kesk-Ameerikast vägivalla eest põgenevaid migrante. 

Tagasi üles