Prantsusmaa: EL-i riigid võtavad abilaeva põgenikud vastu

Prantsuse siseminister Christophe Castaner.

FOTO: SIPA/Scanpix

Prantsusmaa lubas reedel, et tema ja teised Euroopa Liidu riigid võtavad vastu üle 60 migrandi, kes on juba üle nädala Malta lähistel Saksa abilaeva pardal, kuid ei saa maaleminekuluba.

Prantsuse siseminister Christophe Castaner ütles Twitteris, et arutas 3. aprillil Liibüa rannikul päästetud 64 migrandi küsimust oma Malta kolleegiga.

«Ma kinnitan, et Prantsusmaa nagu ka Saksamaa ja veel mitu Euroopa partnerit ilmutab solidaarsust ja tervitab Alan Kurdi pardal olevaid migrante, lubades neil Vallettas maale minna,» kirjutas Castaner.

Saksa humanitaarorganisatsiooni Sea-Eye abilaev püüdis esialgu randuda Itaalia Lampedusa saarel, kuid Itaalia marurahvuslasest siseminister Matteo Salvini, kes on varemgi migrandilaevadele randumisloast keeldunud, ei andnud luba ja soovitas Saksamaal nad vastu võtta.

Lõpuks lubas Itaalia maale kaks alaealist emadega, kuid isasid nendega kaasa ei lubatud. Seejärel võttis laev suuna Maltale.

Castaner ütles, et siseministeeriumi ja Prantsuse pagulasagentuuri ametnikud saadetakse reedel Maltale, et aidata tuua Prantsusmaale 20 inimest, kes vajavad kaitset.

Saksa siseministeeriumist kinnitati, et ka nemad on valmis oma osa andma.

Tagasi üles