USA president kaalub endiselt migrantide niinimetatud varjupaigalinnadesse saatmist

USA president Donald Trump.

FOTO: NICHOLAS KAMM / AFP

Ühendriikide president Donald Trump ütles reedel, et kaalub endiselt tõsiselt migrantide niinimetatud varjupaigalinnadesse saatmist, kuigi USA immigratsiooni- ja tolliamet (ICE) selle idee tõrjus.

Varjupaigalinnad ("Sanctuary Cities") on asulad, kus kohalikud võimud pole andnud immigrante föderaalvõimudele deporteerimiseks üle.

"Kuna demokraadid ei soovi meie väga ohtlikke immigratsiooniseadusi muuta, siis me kaalume tõepoolest ebaseaduslike sisserändajate niinimetatud varjupaigalinnadesse saatmist. Äärmusvasakpoolsed soovivad avatud piiride ja avasüli vastuvõtmise poliitikat ja see peaks neid ju äärmiselt rõõmsaks tegema," rääkis Trump.

"Nad alati ütlevad, et on valmis kõik avasüli vastu võtma. Vaatame, kas see peab paika," lisas president.

Ajaleht Washington Post kirjutas neljapäeval, et Valge Maja soovis saata riiki ebaseadusliku sisenemise eest kinni peetud inimesed nõndanimetatud varjupaigalinnadesse, millest enamik on demokraatide kontrolli all.

USA presidendi administratsiooni ametnikud tegid ettepaneku mitmele riigiametile esmalt novembris, kirjutas väljaanne viitega sisejulgeolekuametnikele ja lekitatud e-kirjadele. Valge Maja ametnikud küsisid, kas kinnipeetud migrandid saab toimetada "väikse ja keskmise suurusega varjupaigalinnadesse".

Ajalehe andmetel teatas Valge Maja immigratsiooni- ja tolliametile, et ettepaneku eesmärk on leevendada ruumipuudust kinnipidamisasutustes. 

ICE-i juhtiv ametnik vastas administratsioonile, et ettepanek kätkeb endas mitmeid probleeme ning samuti on "avalike suhete ohud". Kui Valge Maja küsimuse uuesti tõstatas selle aasta alguses, lükkas ICE selle tagasi kui "sobimatu" ettepaneku. 

Valge Maja ametniku ja ühe USA sisejulgeolekuministeeriumi pressiesindaja sõnul on plaanist loobutud. 

Washington Posti andmetel hoitakse ICE-i kinnipidamisasutustes hetkel umbes 50 000 sisserändajat.

Tagasi üles
Back