Zelenski ootab Porošenkot staadioniväitlusele 19. aprillil

Ukraina presidendikandidaat Volodõmõr Zelenski.

FOTO: Arina Lebedeva / Arina Lebedeva/TASS / Scanpix

Ukraina presidendikandidaat Volodõmõr Zelenski ootab oma vastaskandidaati, ametisolevat riigipead Petro Porošenkot Kiievi Olümpiastaadionile valimisväitlusele 19. aprillil, kaks päeva enne valimiste teist, otsustavat vooru, teatas tema staap täna.

«Me ootame Petro Aleksejevitši (Porošenkot) 19. aprillil kell 19 Olümpiastaadionile. Loodame, et ta ikkagi leiab võimaluse sinna tulla. Kui ei, siis meile tundub, et Petro Aleksejevitš lihtsalt soovib reaalselt vältida neid debatte. See, et täna seal (staadionil) ei ole Zelenskit, oli teada juba varem. Ja see oli millegipärast Porošenko soov sinna täna minna. Ta tegi seda, mida tahtis. Kuid debatid ei pidanud täna aset leidma,» seletas Zelenski valimisstaabi kõneisik Dmõtro Razumkov.

Razumkovi sõnul oli jutt sellest, et korraldada debatid just nimelt staadionil, et Ukraina kodanikud võiksid mitte ainult vaadata ja kuulata debatte televiisorist, vaid ka neil osaleda.

«Täna toimus Petro Aleksejevitši agitatsioonimiiting staadionil,» sõnas Zelenski esindaja.

Porošenko valimisstaabi kõneisik Oleh Medvedev märkis omakorda, et ametisolev president tuleb Kiievi Olümpiastaadionile 19. aprillil vaid juhul, kui ürituse aeg ei lange kokku seaduses ette nähtud ametliku teledebati ajaga Ukraina rahvusringhäälingus.

Ukraina presidendivalimiste teine voor toimub pühapäeval, 21. aprillil.

Tagasi üles