Levits soostus Läti presidendiks kandideerima

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lätlasest Euroopa Liidu kohtu kohtunik Egils Levits, kelle Läti presidendikandidaadiks esitamises võimuliit esmaspäeval kokku leppis.
Lätlasest Euroopa Liidu kohtu kohtunik Egils Levits, kelle Läti presidendikandidaadiks esitamises võimuliit esmaspäeval kokku leppis. Foto: LETA/Scanpix

Euroopa Liidu kohtu kohtunik Egils Levits kinnitas teisipäevahommikuses teleusutluses, et soostub kandideerima Läti presidendi ametisse.

Levits on varem öelnud, et nõustub vaid siis, kui tema kandidatuuri toetab kogu valitsuskoalitsioon.

«See on väga tähtis, et kõik valitsust moodustavad erakonnad, kes esindavad valijate enamust, suudaks leppida kokku selles tähtsas küsimuses ja võtta vastu taolise otsuse. Loomulikult on mul hea meel teenida Lätit,» sõnas Levits. 

Läti valitsuskoalitsiooni kuuluvad erakonnad leppisid kokku, et esitavad oma ühiseks presidendikandidaadiks Egils Levitsi, ütles peaminister Krišjānis Kariņš esmaspäeval pärast valitsuse istungit.

Koalitsioonierakonnad on leppinud kokku ühises kandidaadis ja peaminister ei näinud põhjust, miks too ei peaks saama seimisaadikute enamuse toetust.

Opositsiooniliikmed on selgelt öelnud, et esitavad oma kandidaadi või kandidaadid.

Ametiaega lõpetav president Raimonds Vējonis ei ole öelnud, kas ta ametisse tagasi kandideerib või mitte.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles