iDeal kampaania

Itaalia paremäärmuslaste ridades pürgib Brüsselisse Mussolini lapselapselaps

Caio Giulio Cesare Mussolini valimisplakat Roomas.

FOTO: De Giglio / Fotogramma / Ropi / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Itaalia paremäärmuslik partei Itaalia Vennad (Fratelli D’Italia) on lubanud muuta kõike Euroopas ja viia Euroopa pealinna Rooma. Selles suurejoonelises projektis on erakonnale abikäe ulatanud ka riigi kunagise diktaatori Benito Mussolini lapselapselaps Caio Giulio Cesare Mussolini, kes kandideerib 26. mail toimuvatel valimistel Euroopa Parlamenti.

Mussolini kandideerimisest teatas hiljuti Facebookis avaldatud videos Itaalia Vendade esimees Giorgia Meloni – salvestis oli jäädvustatud ühe Itaalia 1940. aastate fašistliku arhitektuuri kuulsaima näite, Roomas asuva Palazzo della Civilta Italiana ees.

Nii Meloni kui ka Mussolini sõnavõtud on andnud mõista, et mehe perekonnalugu pole mitte kandideerimist raskendav vaid pigem soosiv tegur.

Itaaliat aastatel 1922–1943 valitsenud Benito Mussolini järeltulija on vältinud otsest viitamist fašismile, kuid korduvalt kõnelenud oma vanavanaisast kui inspiratsiooniallikast.

Ajalehele Il Messaggero antud intervjuus ütles Mussolini, et on alati uhke oma perekonnanime üle ning avaldas lootust, et valijad hindavad «Mussolini kaubamärki». Valimisplakatitel kuulutab mees, et esindab Itaalia ajalugu ning tekst reklaamidel on trükitud kirjastiilis, mis on populaarne neofašistlike rühmituste seas.

Tema valimisloosung on #scriviMussolini ehk #kirjutaMussolini – soovitus kirjutada tema nimi hääletussedelile.

Caio Giulio Cesare Mussolini on Benito Mussolini poja Vittorio teise poja Guido poeg. Guido pages 1946. aastal Argentinasse ning seal on ka sündinud Caio Giulio Cesare Mussolini, kes hiljem elas pikalt Venezuelas.

Mees on teeninud Itaalia mereväes, olles allveelaevaohvitser. Hiljem töötas ta kaitsetööstusettevõttes OTO Malera ning seejärel suundus Araabia Ühendemiraatidesse ühe Itaalia firma palgale, kes tootis väikeseid allveelaevu.

Poliitikasse suundus ta 2017. aastal, kui hakkas osalema Itaalia Vendade üritustel.

Tagasi üles