T, 6.06.2023

Saksa poiss aitas politseil leida oma ema ja venna laibad

Facebook Twitter
Comments 1
Tenerife saarel asuvas koopas tapetud naise ja lapse otsingutel osales üle saja inimese.
Tenerife saarel asuvas koopas tapetud naise ja lapse otsingutel osales üle saja inimese. Foto: CRISTOBAL GARCIA / EPA / Scanpix

Kahtlustuse kohaselt tappis Saksamaalt pärit mees Tenerife saarel asuvas koopas oma endise abikaasa ja nende 10-aastase poja. Hukkunute surnukehad aitas politseil leida perekonna 6-aastane poeg, kellel õnnestus isa vägivalla eest põgeneda.

6-aastane Jonas suutis koopast põgeneda, kuigi isa Thomas oli ta sinna koos ema Shylvia ja vennaga kinni pannud. Esialgse info kohaselt peksis pereisa naise ja poja surnuks.

Ellujäänud poisi leidsid Taucho mäe piirkonnas matkanud inimesed. Poiss oli kaetud mullaga ja nuttis, arvatakse, et ta veetis üksi mäestikus ringi kõndides vähemalt viis tundi. 

Poiss ei rääkinud hispaania keelt, mistõttu toimetasid matkajad ta kohalikku politseijaoskonda ja kus leidus keegi, kes suutis poisi sõnu tõlkida. Poisi ütluste kohaselt juhatas isa kogu perekonna ühte koopasse ja seejärel ründas neid, ta nägi palju verd ja jooksis sündmuskohalt minema.

Kohalikul politseil õnnestus 43-aastane pereisa vahistada Adeje linnas asuvas korteris, kus mees politsei saabumise hetkel magas. Mees reageeris vahistamisele vägivaldselt ja keeldus politseile ütlemast, kus mõrvatud pereliikmete surnukehad asuvad.

Viimaks leiti tapetud naise ja poisi surnukehad mõrvapaigast põgenenud 6-aastase Jonase juhiste järgi. Ligi sada inimest ja kaks helikopterit asusid otsingutele ja leidsid 39-aastase Shylvia ja tema poja surnukehad Adeje linnast 20 kilomeetri kaugusel asuvast koopast. 

Tapetud ema ja poja otsingud Tenerifel jõudsid tulemuseni tänu 6-aastase poisi juhistele.
Tapetud ema ja poja otsingud Tenerifel jõudsid tulemuseni tänu 6-aastase poisi juhistele. Foto: CRISTOBAL GARCIA / EPA / Scanpix

Juurdlusega seotud allikate sõnul reisis naine koos lastega Saksamaalt Tenerifele esmaspäeval, et minna külla pereisale, kes töötas saarel kokana. Ema ja isa olid juba varem lahku läinud, aga polnud sellest lastele rääkinud.

Kuni mõrva hetkeni polnud mehe vastu Hispaanias mitte ühtegi süüdistust esitatud. 

Ellu jäänud poisi vanavanemad lendavad peagi Tenerifele, et laps enda hoole alla võtta. 

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles