Austraalia soovitab oma kodanikel Sri Lankale mitte minna

Sri Lanka sõdurid seisavad mošee ees 26. aprillil enne reedest lõunapalvust.

FOTO: Jewel Samad / AFP / Scanpix

Austraalia ärgitas täna oma kodanikke mitte sõitma Sri Lankale, sest lihavõttepühapäeval 253 inimelu nõudnud terrorirünnakute järel on tõenäoline, et rünnakuid tuleb veel.

«Terroristid võivad tõenäoliselt teha Sri Lankal veel rünnakuid,» hoiatas välisministeerium oma hiljutisimas reisiinfo teates.

«Rünnakud võivad toimuda valimatult, kaasa arvatud kohtades, mida külastavad välismaalased,» lisas ministeerium.

Canberra ärgitas austraallasi tõsiselt vaagima, kas Sri Lankale sõit on ikka hädavajalik. Pärast 21. aprillil toimunud pommiplahvatusi on sarnaselt oma kodanikke hoiatanud ka Ühendkuningriik, Holland ja USA.

USA välisministeerium hoiatab, et terrorirühmitused jätkavad võimalike rünnakute kavandamist ning nende sihtmärkide seas on turismi- ja palvepaigad ning lennujaamad.

Lihavõttepühapäeval kärgatanud plahvatuses hukkunute seas oli üks austraallanna ja tema kümneaastane tütar.

Austraalia peaministri Scott Morrisoni sõnul näitavad luureandmed, et rünnaku sooritas üks kohalik rühmitus, mida toetas äärmusrühmitus Islamiriik.

Austraalia terroritõrjepolitsei aitab Sri Lankal rünnakuid uurida ning amet üritab välja selgitada, mida tegi üks ründajatest Abdul Lathief Jameel Mohamed, kui ta Melbourne'is elas.

Föderaalpolitsei keeldus ütlemast, kas 36-aastane mees oli neile varasemast teada või kas temast sai Austraalias elades usuäärmuslane. 

Pinged Sri Lankal on rünnakute järel tõusnud ning saareriigis kehtib öine liikumiskeeld, sest võimud pole kõiki kahtlusaluseid veel kätte saanud.

Tagasi üles