Venemaa on valmis USA ja Hiinaga tuumalepet arutama

Vene asevälisminister Sergei Rjabkov.

FOTO: Mikhail Tereštšenko / TASS / Scanpix

Venemaa on valmis arutama USA ja Hiinaga tuumarelvalepet, ütles asevälisminister Sergei Rjabkov täna Moskvas ajakirjanikele.

Rjabkovi sõnul jälgib Moskva tähelepanelikult teateid, et USA sooviks sõlmida tuumarelvalepet nii Venemaa kui Hiinaga, ja on läbirääkimisteks valmis.

Venemaa tahaks veenda Ühendriike võtma vastu ühisavalduse, milles mõistetaks hukka igasugune tuumarelvade kasutamine, lisas ta.

USA lahkus mõne kuu eest keskmaa tuumajõudude leppest (INF), süüdistades Venemaad selle rikkumises. Venemaa järgis eeskuju.

Vene föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov aga arvas, et kõnelustesse tuleks kaasata ka tuumariigid Ühendkuningriik ja Prantsusmaa.

«Samas peame mitte päris korrektseks, et USA mainib selles kontekstis pidevalt Hiinat. On teisigi tuumariike, sh Suurbritannia ja Prantsusmaa. Ja kuna need on USA lähimad NATO-liitlased, peab arvama, et Washingtonil peaks olema lihtsam veenda neid liituma desarmeerimislepinguga kui sellist Ameerika jaoks keerulist läbirääkijat nagu Hiina,» märkis ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles