E, 25.09.2023

Marokos sai liiklusõnnetuses surma 16 migranti

Facebook
Comments
Migrandid siirdumas Punase Risti bussi El Tarajalis.
Migrandid siirdumas Punase Risti bussi El Tarajalis. Foto: ANTONIO SEMPERE / AFP

Marokos sai laupäeval surma 16 Sahara-tagusest Aafrikast pärit migranti, kui neid transportinud sõiduk niisutuskanalisse sõitis, edastas riigimeedia.

Riiklik uudisteagentuur MAP teatas, et õnnetuses sai viga veel 17 «ebaseaduslikeks sisserändajateks saada tahtvat Sahara-tagust aafriklast», kes viidi haiglasse.

Õnnetus juhtus Hispaania Melilla enklaavi lähedal asuval kõrvalisel teel.

Kohalikud võimud ütlesid MAP-ile, et sõidukijuht põgenes sündmuskohalt ja õnnetuse suhtes on alustatud uurimist.

Kohalik vabaühendus Maroko Inimõiguste Ühing teatas ohvrite arvuks 19 ja lisas, et sõidukis oli õnnetuse hetkel 50 inimest. Ühingu sõnul juhtus õnnetus sõidukiga, mida «inimkaubitsejad kasutavad sageli migrantide transportimiseks».

Melilla on üks kahest Hispaania enklaavist Maroko põhjarannikul, mille kaudu tuhanded migrandid igal aastal Euroopa Liitu püüavad siseneda.

Rahvusvahelise Rändeorganisatsiooni (IOM) andmeil on selle aasta esimese nelja kuu jooksul Põhja-Aafrikas maitsi Hispaaniasse sisenenud 1605 migranti.

Maroko võimud on teatanud, et tõkestasid eelmisel aastal 89 000 ebaseadusliku immigratsiooni katset, neist 29 000 merel.

Hispaania rannikule on tänavu jõudnud üle 5500 migrandi ning katsel on surma saanud 121. Eelmisel aastal oli saabunuid rekordilised 57 000 ja katsel hukkunuid üle 800.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles