USA sünagoogi ründaja jättis maha antisemiitliku kirja

Margus Parts
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eri usurühmade esindajad pidasid pärast laupäevast tulistamist Poway sünagoogis ühispalvust.
Eri usurühmade esindajad pidasid pärast laupäevast tulistamist Poway sünagoogis ühispalvust. Foto: David McNew/Getty Images/AFP/Scanpix

Uurijad kahtlustavad, et laupäeval California sünagoogis tule avanud nooruk võis olla seotud lähedalasuva mošee süütamisega ning sai eeskuju Chirstchurchi mošeetulistajalt ja Pittsburghi sünagoogi ründajalt. Enne veretööd postitas arvatav ründaja internetti antisemiitliku manifesti.

19-aastane John Earnest avas laupäeva ennelõunal paasapühade lõpu palvusel Poway sünagoogis tule automaatrelvast, tappes ühe naise ja haavates kolme inimest, kellest üks oli noorukit rahustada üritanud rabi.

Võimude sõnul vastas rünnakule töövälisel ajal sünagoogis viibinud piirivalveametnik, kes tabas sündmuskohalt põgenenud ründaja sõidukit. Pole teada, miks nooruk põgenes, kuid usutakse, et tema relval võis esineda rike. Maanteepatrull peatas ründaja, kes väljus sõidukist üles tõstetud kätega ega üritanud vahistamisel vastu hakata, vahendab CNN.

Tagasi üles