Venemaalasi Ukraina presidendivalimised eriti ei huvitanud (1)

Postimees
Copy
Ukraina presidendiks valitud Volodõmõr Zelenskõi.
Ukraina presidendiks valitud Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Valentyn Ogirenko / Reuters / Scanpix

Venemaa elanikke ei huvitanud eriti Ukraina presidendivalimised ja selle tulemus, selgub sõltumatu Levada-keskuse uuringust.

29 protsenti vastanutest väitsid, et nad ei jälginud üldse Ukraina presidendivalimisi ja 38 protsenti ei tundnud valimiste vastu erilist huvi. 12 protsenti vastasid, et jälgisid Ukraina riigipea valimisi suure tähelepanuga ja 18 protsenti üsna suure huviga. Kolm protsenti polnud kuulnudki, et Ukrainas valiti presidenti.

55 protsenti venemaalastest ei pidanud üldse oluliseks, kes võitis Ukrainas presidendivalimised. 31 protsenti märkisid, et Venemaa jaoks oli parem Volodõmõr Zelenskõi võit, kaks protsenti vastasid, et parem olnuks senise presidendi Petro Porošenko jätkamine riigipeana.

Levada viis uuringu läbi 18.-23. aprillil ja küsitles 1625 täiskasvanud elanikku üle kogu Venemaa.

21. aprillil valiti Ukrainas teises voorus ülekaalukalt riigi uueks presidendiks näitleja Volodõmõr Zelenskõi, kes annab ametivande juuni algul.

Ukraina ja Venemaa suhted teravnesid 2014 aasta algul, mil Venemaa okupeeris Krimmi poolsaare ja alustas sõjategevust Ida-Ukraina aladel. Zelenskõi kutsus pärast valimisvõitu suurendama rahvusvahelisi sanktsioone Moskva vastu, et vastata nõnda Venemaa riigipea Vladimir Putini seadlusele anda Donbassi separatistidele lihtsustatud korras Venemaa kodakondsus.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles