Sri Lanka katoliku kirik peab pühapäevase missa televisioonis

Sri Lanka sõdur katoliku kiriku ees.

FOTO: AFP / Scanpix

Sri Lanka katoliku kirik jätab ülestõusmispühade pommirünnakute kordumise hirmus homsed teenistused ära ja pakub usklikele võimalust televisiooni vahendusel missast osa saada.

Isa Edmund Tillakaratne ütles, et avalikest missadest loobutakse teist nädalat, kuid riigitelevisioon kannab üle teenistuse, mida juhib kardinal Malcolm Ranjith.

«See on viimane pühapäev, kui me peame teenistuse peapiiskopi kabelis ja kanname selle televisioonis üle,» ütles Tillakaratne.

Colombo peapiiskop Ranjith ütles neljapäeval, et usaldusväärsed allikad on hoiatanud teda võimalike rünnakute eest sel nädalavahetusel, seetõttu otsusti, et ei kutsuta inimesi pühapäeval kirikutesse.

«Meil on usaldusväärsest välismaa allikast informatsioon, et ründajad kavandavad lööki ühele väga kuulsale kirikule ja katoliiklikule institutsioonile,» ütles kardinal avalduses.

Ametlike allikate sõnul on sihtmärgiks Thewatte kirik Colombo lähedal. Sõjavägi on saanud sadu sõdureid piirkonda läbi otsima.

Valitsusel on kavas esmaspäeval koolid avada, kuid kiriku teatel jäävad katoliku koolid endiselt suletuks.

Sri Lankal sai 21. aprillil islamiäärmuslaste terrorirünnakutes kolmele kirikule ja kolmele hotellile surma 257 inimest.

Tagasi üles