Prantsusmaa väljendas muret Iraani avaldustega seoses

Teherani turul.

FOTO: Vahid Salemi / AP

Prantsusmaa välisministeerium väljendas kolmapäeval muret Iraani avaldustega seoses ja kutsus üles vältima igasuguseid samme, mis võiksid viia olukorra edasise pingestumiseni.

«On väga tähtis vältida samme, mis võiks viia olukorra edasise pingestumiseni, ja sunniksid leppe osapooli uuesti kaaluma oma pühendumist selle hoidmisele,» kirjutati teadaandes.

USA süüdistas kolmapäeval Iraani «väljapressimises» pärast Teherani teadaannet, et ei kavatse enam järgida kõiki 2015. aasta tuumaleppes võetud kohustusi. 

«USA ei kavatse kunagi lasta ennast Iraani režiimi tuumaväljapressimise pantvangi võtta,» ütles Ühendriikide erisaadik Iraani küsimustes Brian Hook. 

USA president Donald Trump teatas kolmapäeva õhtul, et kehtestas Iraani kaevandus- ja terasetööstusele uued sanktsioonid.

Trumpi sõnul on kaevandus- ja terasetööstus Iraani peamised tuluallikad pärast naftatööstust, mis juba on USA sanktsioonide all.

«Kui Teheran põhjalikult oma käitumist ei muuda, siis on oodata veelgi uusi sanktsioone,» hoiatati ühtlasi Valge Maja teadaandes.

Tagasi üles