USA president kaalub Sahanahani kaitseministriks nimetamist

Patrick Shanahan.

FOTO: AARON P. BERNSTEIN / REUTERS

USA president Dondald Trump kaalub kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahani kaitseministriks nimetamist, teatas neljapäeval Valge Maja.

"Toetudes tema väljapaistvale teenistusele oma riigi heaks ja kaitseministri kohusetäitjana väljanäidatud juhtimisoskustele kavatseb Trump Patrick M. Shanahani kaitseministriks nimetamist," kirjutati teadaandes.

Shanahan kinnitas, et on Trumpile tänulik ja lubas jätkata oma tööd, kui ka senat talle heakskiidu annab.

Pentagoni aprilli lõpus avaldatud sisejuurdluses kaitseministri kohusetäitja ja tema endise tööandja Boeingu sidemete kohta ei leitud, et Shanahan oleks rikkunud eetikareegleid.

Kolmkümmend aastat Boeingus töötanud Shanahani süüst vabastanud raport annab president Trumpile võimaluse ta lõpuks ametlikult kaitseministriks nimetada. Tema kandidatuuri peab heaks kiitma ka senat.

"Me jõudsime järeldusele, et härra Shanahan järgis igati oma eetikakokkulepet ja eetikakohustusi Boeingu ja tema konkurentide ees," ütles Pentagoni peainspektori büroo.

Pentagon algatas sisejuurdluse, et välja selgitada, kas Shanahan rikkus asekaitseministrina eetikareegleid Pentagoni koosolekutel USA lennukitootja Boeingu võistlejat Lockheed Martinit halvustades.

Shanahan sai 1. jaanuaril pärast kaitseminister James Mattise ametist lahkumist kaitseministri kohusetäitjaks, kuid Trump ei ole teda seni ametlikult ministrikandidaadiks esitanud. 

Alates 2017. aasta juulist töötas ta asekaitseministrina. 

Tagasi üles