Leedu presidendivalimiste esimese vooru võitis Nauseda

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Leedu presidendivalimiste soosik Gitanas Nauseda.
Leedu presidendivalimiste soosik Gitanas Nauseda. Foto: AP/Scanpix

Leedu presidendivalimiste esimese vooru võitis majandusteadlane Gitanas Nauseda 31,2 toetusprotsendiga, teatas keskvalimiskomisjon, kui tulemused olid edastanud 1631 valimisjaoskonda.

Kokku on jaoskondi 1972.

Teisele kohale on jäämas parlamendisaadik Ingrida Šimonytė, kes on saanud 27,5 protsenti häältest ja kolmandale 22,3 protsendiga peaminister Saulius Skvernelis.

Nauseda tänas inimesi, kes toetasid tema sõnumit heaoluriigist ja rahust poliitikas ning märkis, et ei välista edaspidi väga häid suhteid naabri Valgevenega, mis põhineksid muu hulgas majandusarengul ja logistikakoostööl.

"Tänan kõiki toetajaid mulle antud häälte eest ja paistab, et meil on veel kaks nädalat rasket tööd ees," rõõmustas ka Šimonytė.

Leedu Talurahva ja Roheliste Liidu ridades presidendiks kandideerinud peaminister Skvernelis tõdes pühapäeva hilisõhtul, et pääsemine teise vooru ei tundu enam tõenäoline. Skvernelis kinnitas ühtlasi, et jääb lubaduse juurde juulis ametist lahkuda, kui ei pääse teise vooru.

"Suutmatus pääseda teise vooru annab mulle kui poliitikule hinnangu," sõnas Skvernelis rahvusringhäälingule LRT.

Kui ükski kandidaat ei saa rohkem kui poolt häältest, siis toimub valimiste teine voor 26. mail.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles