iDeal kampaania

Video: Myanmari reisilennuk maandus ilma esiratasteta

Reisijad lahkumas õnnelikult maandunud Myanmar National Airlinesi lennult UB103.

FOTO: SOCIAL MEDIA / NAY MIN / SCANPIX

Mandalay lennuväljal lennuki 89 inimesega ohutult asfaldile toonud piloot päästis kriitilise olukorra osava tegutsemisega.

Myanmari piloot suutis eile juhtida ohutult maandumisrajale reisilennuki, mille maandumisvarustus oli töötamast lakanud – nimelt ei avanenud lennukil esirattad.

Myanmar National Airlinesi lennu UB-103 pardal oli 82 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Kell 9 hommikul Mandalay lennuväljal maandunud lennukis ei saanud keegi viga.

Sotsiaalmeedias leviv kinnitamata video näitab lennuki graatsilist maandumist, mille järel õhusõiduki nina maapinnale jõuab ja sõiduk aeglaselt peatub.

Lisaks levib sotsiaalmeedias maandumise ajal tehtud video lennuki kabiinist.

Myanmari tsiviillennundusameti asejuhi Ye Htut Aungi sõnul üritas piloot korduvalt maandumisvarustust aktiveerida, esmalt automaatselt ja seejärel käsitsi.

«Nad lendasid kahel korral ringiratast ja küsisid [lennujuhtimiskeskuselt], kes lennuki esirattad on väljas või mitte,» lausus Ye Htut Aung. «Seetõttu pidid nad maanduma tagaratastel. Piloot suutis lennuki oskuslikult maale tuua. Keegi viga ei saanud.»

Ye Htut Aungi sõnul oli tegu tehnilise veaga ning lennufirma tehnikud on lennuki ülevaatuse kallal tegelema asunud. Lennundusameti asejuht lisas, et kõiki lennukeid kontrollitakse igapäevaselt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles