Vaatlejad: Süüria loodeosas on ööpäevaga surma saanud 35 võitlejat

Päästjad ja tsiviilisikud 6. mail Süüria loodeosas Idlibi provintsis Rabaa Jouri linnas pärast Süüria režiimivägede ja Vene õhurünnakuid.

FOTO: AFP / Scanpix

Süüria loodeosas on 24 tunni jooksul mässuliste viimase kantsi Idlibi provintsi äärealadel saanud sõjategevuses surma 35 võitlejat, teatasid vaatlejad esmaspäeval.

Süüria väed ja nende Vene liitlased on alates aprilli lõpust üha sagedamini pommitanud džihadistide valduses olevat Idlibi regiooni. Kardetakse, et Damaskus võib siiski alustada täiemahulist pealetungi piirkonnale, mis Venemaa ja Türgi kokkuleppega jõustatud relvarahuga septembris ära hoiti.

Idlib on terrorivõrgustiku Al-Qaeda endise haru Hayat Tahrir al-Shami (HTS) kontrolli all, kuid mässuliste käes on ka osa Aleppo, Hama ja Latakia naaberprovintsidest.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus andmeil sai Latakia provintsi loodeservas asuvas Jabal al-Akradi piirkonnas pühapäeval alanud ja esmaspäevani kestnud sõjategevuses surma 16 Süüria režiimile lojaalset võitlejat ja 19 pühasõdalast.

Vene ja režiimi sõjalennukid pommitasid piirkonda esmaspäeval rakettide ja tünnipommidega ning andsid õhulööke ka Idlibi lõunapoolsetele aladele, teatas vabaühendus.

Vene õhurünnakud tabasid ka vabatahtlike päästjate organisatsiooni Valged Kiivrid keskust Kafranbeli linnas, seisates selle töö, ütlesid vaatluskeskus ja päästetöötaja. 

Idlibist lõunas Hama provintsis sai esmaspäeval režiimi käes olevas linnas mässuliste raketitules surma üks laps, teatasid vaatluskeskus ja Süüria riigimeedia.

Süüria loodeosas põgenes 29. aprillist 9. maini sõjategevuse eest 180 000 inimest, teatas ÜRO.

Vaatluskeskuse teatel on alates aprilli lõpust piirkonnas suurtüki- ja õhurünnakutes surma saanud 119 tsiviilisikut.

Türgi ja Venemaa vahel septembris sõlmitud kokkulepet ei ole tänaseni täies mahus ellu viidud ning jätkuvalt on täitmata klausel, mille järgi pidid pühasõdalased lahkuma Idlibi provintsi ümber loodud puhvertsoonist.

Tagasi üles