USA ekspresident Carter murdis kalkunijahile minnes puusaluu

Copy
USA ekspresident Jimmy Carter maja ehitamas.
USA ekspresident Jimmy Carter maja ehitamas. Foto: Reuters/ScanPix

USA endine president Jimmy Carter kukkus eile oma kodust metskalkunijahile suundudes ja murdis puusaluu; Carterikeskuse andmeil on ta juba operatsioonist taastumas.

«Ta on puusaoperatsioonist edukalt taastumas,» on öeldud organisatsiooni avalduses. «Tema kirurgid kinnitasid, et operatsioon oli edukas.»

94-aastane Carter, kes oli Ühendriikide 39. presidendina ametis aastail 1977-1981. 2015. aastal eemaldati tal vähi tõttu väike osa maksast.

2017. aastal vajas Carter dehüdratsiooni tõttu abi, kui ta oli ehitamas Kanadas Winnipegis maju mittetulundusorganisatsiooni Habitat for Humanity tarvis.

Ta on jätkanud majade ehitamist Habitatile ka hiljem, kuid esmaspäeval tunnistas ta, et tänavune jahihooaeg on tema jaoks läbi. 

«President Carteri sõnul on tema peamine mure, et kalkunihooaeg saab sel nädalal läbi ning ta ei ole limiiti täis saanud,» seisis avalduses. «Ta avaldas lootust, et Georgia osariik lubab tal kasutamata limiit järgmisse aastasse kanda.»

Metskalkun on maailma suurim ja raskeim kanaline, kuuludes Põhja-Ameerika faunasse. Ta kuulub samasse liiki, mis kodustatud kalkungi. Nende arvukus on alates 20. sajandist pidevalt tõusnud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles