Küsitlus sotsiaalmeedias viis Malaisia teismelise enesetapuni

Malaisia teismeline sooritas enesetapu pärast seda, kui ligi 70 protsenti tema kaaslastest Instagramis soovitas tal valida surma elu üle.

FOTO: Yui Mok / PA Wire/PA Images / Scanpix

Malaisi politsei alustas juurdlust enesetapule õhutamise paragrahvi alusel, kuna teismeline võttis endalt elu väidetavalt pärast seda, kui sotsiaalmeedia kasutajad hääletasid küsitlusel tema surma poolt. 

16-aastane Malaisia tüdruk avaldas sotsiaalmeediaplatvormis Instagram küsitluse, milles soovis kaaslastelt teada, kas ta peaks elama või surema. Teadaolevalt võttis tüdruk endalt elu pärast seda, kui 69 protsenti küsitlusele vastanutest leidis, et ta peaks langetama valiku surma kasuks.

Malaisia idaosas asuva Sarawaki osariigi politsei ütles, et tüdruk postitas Instagrami pildi sõnumiga: «Väga oluline! Palun aita mul valida surm või elu». Suurem osa vastajatest hääletas tüdruku surma poolt ja seejärel sooritas ta politsei sõnul enesetapu.

FOTO: Twitter

Tüdruku surma järel leidis advokaat ja Penangi osariigi parlamendisaadik Ramkarpal Singh, et teismelise surma poolt hääletanud inimesed võivad olla süüdi enesetapule õhutamises.

«Kas tüdruk võiks olla täna elus, kui tema kaaslased sotsiaalmeedias oleksid heidutanud teda enesetappu tegemast? Kas ta oleks võtnud kuulda kaaslaste soovitust otsida professionaalset abi, kui nad oleksid seda pakkunud?,» küsis Singh, kelle meelest võisid tüdruku kaaslased sotsiaalmeedias mõjutada teda enesetappu sooritama. 

Malaisia noorsoo- ja spordiminister Syed Saddiq Syed Abdul Rahman ütles, et kõnealune tragöödia tõstis esile vajaduse vaimse tervise probleemide üleriigilise arutelu järele. «Olen tõsiselt mures meie riigi noorsoo vaimse tervise pärast,» ütles minister lisades, et tegemist on riikliku probleemiga, mida tuleb võtta tõsiselt.

Veebruaris teatas Instagram, et kasutajate eest varjatakse pilte endale haiget tegemisest, sest 2017. aastal võttis endalt elu 14-aastane Briti teismeline Molly Russell. Tema vanemate sõnul nägi tüdruk enne enesetapu sooritamist Instragramis pilte enesetappudest ja enese vigastamisest.

Tagasi üles