E, 5.06.2023

AÜE välisminister lubas naftajuhtme ründamise eest karmi kättemaksu

Facebook Twitter
Comments
Anwar Gargash.
Anwar Gargash. Foto: KARIM SAHIB / AFP

Araabia Ühendemiraatide välisasjade riigiminister Anwar Gargash ütles kolmapäeval, et Saudi Araabia juhitud koalitsioon kavandab naftajuhtme ründamisele karmi vastulööki.

"Me maksame kätte ja maksame karmilt kätte, kui me näeme huthimässulisi ründamas tsiviilsihtmärke nagu see juhtus Saudi Araabias," ütles minister.

Saudi Araabia teatas varem päeval, et rünnak kahe selle naftatankeri ja suure naftatrassi vastu ei olnud suunatud ainult kuningriigi, vaid ka maailma naftavarustuse vastu.

Droonirünnak, mille eest võtsid vastutuse Iraani toetusega Jeemeni mässulised, lõi teisipäeval rivist välja ühe Saudi Araabia suure naftatoru. Mõni päev varem tehti Pärsia lahes salapärane rünnak nelja laeva vastu, millest kaks olid Saudi tankerid.

"Valitsuskabinet kinnitab, et need terrorismi ja sabotaaži aktid ei ole suunatud ainult kuningriigi, vaid ka maailma naftatarne turvalisuse ja globaalse majanduse vastu," teatas Saudi valitsus teisipäeval pärast kuningas Salmani juhitud istungit.

Kahele Saudi Araabia naftajuhtme pumbajaamale tehti teisipäeval droonirünnak, mis peatas toornaftavoo. Toru saab päevas läbida kuni viis miljonit barrelit naftat ja see on Saudi ekspordi jaoks strateegiline tagavaraliin juhuks, kui laevaliiklus Hormuzi väinas peatatakse.

Huthi mässulised teatasid, et droonirünnak oli sõnum, millega soovitatakse lõpetada agressioon Jeemenis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles