Piinlik viga: mainekas Prantsuse leht eksis Eesti siseministri nimega

Prantsusmaa paremäärmusliku Rahvusrinde juht Marine Le Pen kohtus Tallinnas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmetega, teiste seas ka siseminister Mart Helmega. Paraku nimetas Prantsuse meedia Le Penist kirjutavas artiklis Eesti siseministriks hoopis Andres Anveltit.

FOTO: AlainROBERT/SIPA / AlainROBERT/SIPA / Scanpix

Prantsusmaa suuruselt teine ajaleht Le Figaro eksis eile Marine Le Peni tegevust kajastavas artiklis Eesti siseministri nimega ja kirjutas, et Eesti siseminister on Andres Anvelt.

Le Figaro avaldas eile loo, milles kirjutati fašismi esiletõusust Euroopas ja Prantsusmaa paremäärmusliku Rahvusrinde juhi Marine Le Peni sidemetest Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Loos tsiteeritakse endise Prantsusmaa Euroopa Liidu asjade ministri Nathalie Loiseau'i sõnavõttu, milles minister tõi välja Marine Le Peni tihedad sidemed mitte üksnes Putini, aga ka Poola valitseva konservatiivse Õiguse ja Õigluse partei (PiS) juhi Jarosław Kaczyńskiga ning ka Eesti siseministriga.

Siinjuures tegi Loiseau aga vea, sest nimetas Eesti siseministriks Andres Anveltit. Vea jättis märkamata ja parandamata ka ajaleht Le Figaro. Eesti praegust siseministrit Mart Helmet artiklis ei mainita.

«Marine Le Penil ja tema sõpradel on väga suur sümpaatia Venemaa liidri Vladimir Putini vastu,» tsiteeris Le Figaro Loiseau'i sõnu. «See paremäärmuslik grupp, mida nad ehitada tahavad, on Putini grupp Euroopa Parlamendis.»

Marine Le Pen külastas oma Euroopa-tuuri raames teisipäeval ka Tallinna. Tuuri eesmärk on leida toetust Euroopa Parlamendi kavandatavale paremäärmuslikule fraktsioonile.

Tagasi üles
Back