Uus-Meremaal vahistati laetud relvaga kooli läinud kaheksa-aastane

Laetud relvaga kooli läinud ja seda kaasõpilastele näidanud poisile esitati süüdistus.

FOTO: Caro / Andreas Teich / Caro / Andreas Teich / Scanpix

Uus-Meremaa väikelinna Cheviot'i politsei vahistas kaheksa-aastase algkoolipoisi, kelle koolikotist leiti laetud relv.

Politsei teatel leiti kaheksa-aastase poisi seljakotist laetud poolautomaatrelv. Relv leiti tänu sellele, et poiss näitas seda mitmele koolikaaslasele. 

Üks relva näinud lastest rääkis kaasõpilase koti sisust õpetajale, seejärel kutsuti kohale turvamehed, kes relva sisaldava ranitsa klassiruumist välja viisid ja kooli kontoriruumi hoiule panid. Politsei saabudes võeti laetud relv kotist välja.

«Ükski õpilane viga ei saanud ja kedagi ei ähvardatud. Meie õpilaste ja töötajate turvalisus on alati meie peamine prioriteet,» ütles kohalike koolide pressiesindaja Frances Russ.

Relva kooli toonud poiss vahistati ja talle esitati süüdistus relva varguses ning kooli toomises. Pole teada, kas juhtumi pärast saavad karistada ka poisi vanemad. 

Massitulistamised on Uus-Meremaal haruldased. Riik karmistas relvaseadusi ja piiras ligipääsu poolautomaatsetele tulirelvadele 1992. aastal kaks aastat pärast seda, kui üks vaimselt häiritud mees lasi Aramoana linnas maha 13 inimest.

Relvaseadusi karmistati taas pärast seda, kui märtsis tappis massimõrvar kahes Uus-Meremaa mošees 51 palvusele kogunenud inimest. Vaid mõni päev pärast veretööd teatas valitsus, et automaatide ja poolautomaatsete tulirelvade müük peatatakse. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles