Sri Lanka president lubas džihadistide ohu likvideerida

Sri Lanka president Maithripala Sirisena paneb Colombos pärja sõjakangelaste mälestusmärgile.

FOTO: LAKRUWAN WANNIARACHCHI / AFP / Scanpix

Sri Lanka president tähistas täna tamili mässulistega peetud sõjas saavutatud võidu 10. aastapäeva, lubades purustada ka islamiäärmuslased, kes vastutasid ülestõusmispühal 258 inimese elu nõudnud rünnakute eest.

Maithripala Sirisena ütles, et Sri Lanka julgeolekujõud ja luuretöötajad võiksid kasutada oma kogemusi, mis saadi separatistlike tamili mässuliste purustamisega selleks, et astuda vastu uuele väljakutsele, mille esitavad usuäärmuslased.

«Rohkem kui kolm aastakümmet kestnud sõja kogemusega oleme nüüd valmis kohtuma täiesti teistsuguse ohuga,» ütles Sirisena mälestustseremoonial.

«See annab mulle veendumuse, et me suudame täielikult likvideerida rahvusvahelise terrorismi ohu,» lisas ta.

Sri Lanka relvajõudude juhataja Mahesh Senanayake ütles, et armee avaldab austust umbes 28 000 sõjaväelasele, kes said surma 2009. aasta 18. mail tamili mässuliste liidri Velupillai Prabhakarani tapmisega lõppenud sõjas. Relvakonfliktis jäi kadunuks ka umbes 5000 valitsusväelast ja politseinikku.

Sri Lanka relvajõude on aga süüdistatud umbes 40 000 tamili tsiviilisiku tapmises relvakonflikti viimastel kuudel. Valitsused on seda järjest eitanud. Teadmata kaduma jäänud tamili võitlejaid on ligi 16 000.

Tagasi üles