Saksamaa «šariaadipolitsei» läks taas kohtu alla

Naise karistamine kepihoopidega Indoneesia Acehi piirkonnas.

FOTO: HOTLI SIMANJUNTAK / EPA / SCANPIX

Täna algas Lääne-Saksamaal Wuppertali linnas uus kohtuprotsess seitsme mehe üle, kes kuulusid rühmitusse, mis nimetas end «šariaadipolitseiks».

2016. aastal mõisteti mehed kohtus õigeks, kuid nüüd võeti juhtum taas kohtu poolt ette, sest kõrgem kohus lükkas varasema otsuse eelmisel aastal ümber.

Neid süüdistatakse muu hulgas moslemitele lendlehtede jagamises, millega kuulutati, et tegu on šariaadi kontrollitud alaga, kus on keelatud narkootikumid, alkohol, lõbumajade külastamine, pornograafia ning muusika.

Mehi süüdistatakse vormikandmise reeglite rikkumises ning neid võib oodata kuni kahe aasta pikkune vangistus. Kohtudokumentides kirjeldatakse neid kui salafistliku liikumise liikmeid ning väidetakse, et üheks nende eesmärgiks oli Saksamaa demokraatliku õigussüsteemi asendamine šariaadiga.

2016. aastal toimunud esimesel kohtuprotsessil otsustati, et pole põhjust mehi vormi kandmise eest karistada, sest puudusid tõendid selle kohta, et nad tahtsid seadust rikkuda. Eelmise aasta jaanuaris otsustas Karlsruhe kõrgem kohus, et madalama astme kohus eksis ning andis käsu uue protsessi korraldamiseks.

Wuppertali «šariaadipolitsei» sai kõva kriitika osaliseks 2014. aastal, mil Saksamaal hakati rääkima sellise rühmituse tekkest. Toona ütles liikumise väidetav eestvedaja Sven Lau, et käituti valesti ning tunnistas, et nimi võis mõjuda provokatiivselt.

Lau vabanes eelmisel nädalal vanglast, kus ta kandis ära kaks kolmandikku talle määratud viie ja poole aasta pikkusest vangistusest terroriaktide toetamise eest. Ta mõisteti kohtus süüdi al-Qaedale lojaalse rühmituse Jamwa toetamises. Lau värbas Saksamaal elavaid äärmuslasi ning saatis neid Süüriasse võitlema, samuti toetas ta rühmitust rahaliselt ja varustas neid öövaatlusseadmetega.

Sama mees ilmub Wuppertalis kohtu ette tunnistajana.

Sven Lau.

FOTO: MARKUS SCHOLZ / AFP / Scanpix

Tagasi üles