iDeal kampaania

Raport: tuhanded Põhja-Korea naised müüakse Hiinasse seksiorjadeks

Prostitutsioonis kahtlustatav naine Hiinas 2011. aastal.

FOTO: STR / AFP / Scanpix

Londonis baseeruv valitsusväline organisatsioon Korea Future Initiative avaldas raporti, kus paljastati, et tuhandeid Põhja-Korea naisi on Hiinasse prostituutideks müüdud.

Ühendkuningriigi parlamendile eile esitletud raportis toodi välja juhtumid, mille käigus on haavatavas olukorras naistele ja alaealistele tüdrukutele väidetud, et neil on võimalik Põhja-Koreast põgeneda. Selle asemel müüakse nad aga hoopis seksiorjadena Hiinasse.

Raporti kohaselt on Hiinas järjest suurem nõudlus prostituutide järgi ning see omakorda annab hoogu juurde Põhja-Korea naiste ärakasutamisele. Inimkaubandusega tegelevad jõugud korraldavad Hiina illegaalse seksitööstuse tegevust ning teenivad selle pealt miljoneid dollareid kasumit.

Raport toob välja, et mõned inimkaubanduse ohvrid on prostituudiks sunnitud vaid 12-aastaselt. Naiste vanus jääb tavaliselt 12 ja 29 eluaasta vahele, kuid esinenud on ka nooremaid ohvreid. Paljud neist sunnitakse tööle suure võõrtööliste arvuga Kagu-Hiina tööstuspiirkondades tegutsevatesse lõbumajadesse.

Raportis kirjeldas üks ohver oma kogemust ka Lõuna-Korea ettevõtetega. «Lõuna-Korea ettevõtted tahavad oma ärimeestele Põhja-Korea prostituute...prostitutsiooni kaudu kohtusin ma esimest korda Lõuna-Korea inimestega.»

Raporti autor Yoon Hee-soon ütles BBC-le, et teenuste eest makstakse vaid 30 jüaani (3,9 eurot) ning abiellumise hinnad algavad 1000 jüaanist (130 eurot).

Raporti koostajate sõnul suheldi andmete saamiseks Hiinas elavate ohvrite ning Lõuna-Koreasse põgenenud naistega. Organisatsioon nõuab meetmeid Hiina seksitööstuse peatamiseks ning vastumeetmeid naisi alandavale Põhja-Korea režiimile.

«Türannia, vaesuse ja rõhumise abil püsiva patriarhaalse režiimi poolt kodumaalt põgenema sunnitud Põhja-Korea naised ja tüdrukud satuvad inimkaubitsejate, vahendajate ja kriminaalsete ühenduste kätte enne Hiina seksiturule jõudmist. Seal kasutatakse neid meeste poolt ära kuni nende kehad on end ammendanud,» seisab raportis.

Ekspertide sõnul on Põhja-Korea naised eriti haavatavad, sest paljud neist soovivad meeleheitlikult riigist põgeneda. Vahendajad teavad, et naistel pole võimalik Hiina politseilt abi paluda.

Hiina inimkaubandus on viimastel kuudel tähelepanu keskmesse sattunud. Näiteks vahistas Pakistani politsei mitu hiinlast, kes abiellusid pakistanlannadega ning sundisid neid seejärel Hiinas prostitutsiooniga tegelema. Pekingi võimud on lubanud inimkaubandusega karmide meetmete abil võidelda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles