Indoneesia politsei kasutas meeleavaldajate vastu pisargaasi

Märulipolitseinikud Jakartas.

FOTO: BAY ISMOYO / AFP

Indoneesia politsei kasutas ööl vastu kolmapäeva pisargaasi meeleavaldajate vastu, kes kogunesid tänavatele protesteerima president Joko Widodo tagasivalimise vastu, teatasid meediakanalid.

Meeleavaldus pealinnas Jakartas oli kulgenud ja ka lõppenud rahumeelselt, kuid inimesed keeldusid öösel laiali minemast ning loopisid korrakaitsjaid ilutulestikurakettide ja kättejuhtuvate esemetega.

Indoneesia president Widodo kuulutas ennast teisipäeval presidendivalimiste võitjaks pärast seda, kui keskvalimiskomisjon oli avaldanud ametlikud valimistulemused.

"Pärast ametissevannutamist saavad meist president ja asepresident," ütles Widodo ajakirjanikele Jakartas koos oma asepresidendi kandidaadi Ma´ruf Aminiga.

"Meist saavad kõigi indoneeslaste juhid ja kaitsjad," sõnas riigipea.

Valimiskomisjon teatas teisipäeval, et Widodot ja Amini toetas 55,5 protsenti ning Prabowo Subianto ja Sandiaga Uno kogusid 44,5 protsenti häältest.

Valimas käis umbes 154 miljonit indoneeslast, kellest 85,6 miljonit toetas Widodot.

Valimiskomisjon pidi presidendivalimiste tulemuse algselt teatavaks tegema kolmapäeval, kuid otsustas selle rahutuste ja tänavaprotestide hirmus ettepoole tuua.

Subianto on lubanud valimispettusele viidates presidendi mis tahes ülekaaluga valimisvõidu vaidlustada.

Endine kindral kaotas Widodole ka 2014. aasta presidendivalimised, mille tulemusi ta üritas hiljem ebaõnnestunult kohtus vaidlustada.

Tagasi üles