E, 4.12.2023

Minister: Türgi valmistub S-400 ostuga seoses USA sanktsioonideks

Facebook
Comments 2
Türgi kaitseminister Hulusi Akar (paremal) ja Kanada relvajõudude ülem kindral Jonathan Vance 29. aprillil Ankaras kohtumas.
Türgi kaitseminister Hulusi Akar (paremal) ja Kanada relvajõudude ülem kindral Jonathan Vance 29. aprillil Ankaras kohtumas. Foto: AP/Scanpix

Türgi kaitseminister Hulusi Akar teatas, et Ankara jääb oma vastuolulise otsuse juurde osta Venemaalt õhutõrje raketisüsteeme S-400 ja valmistub võimalikeks USA sanktsioonideks.

Türgi otsus osta Vene raketisüsteeme on pingestanud suhteid selle liitlase USA-ga, mis kardab, et Vene tehnoloogia ei ole ühildatav NATO süsteemidega. Washingtoni teatel ohustab S-400 süsteemide ost Türgi osalust F-35 hävitajate programmis.

Akar ütles teisipäeva hilisõhtul, et Ankara valmistub Ühendriikide sanktsioonideks USA vaenlastele sanktsioonide abil vastuseismise seaduse (CAATSA) alusel, mis keelab äri ajamise Vene kaitse- ja luuresektoriga.

Ta lisas, et Türgil on kõrini ainult sõjavarustuse ostjaks olemisest ja riik tahab olla kaasatud ühisprojektidesse ja tehnoloogiasiirdesse.

«Idee, et meie alati ostame, teie alati toodate, on läbi,» lausus kaitseminister.

President Recep Tayyip Erdoğan teatas laupäeval, et Türgi ja Venemaa arendavad pärast S-400 süsteemide ostmist koos õhutõrje raketisüsteemo S-500.

USA tegi märtsis Türgile ettepaneku osta S-400 asemel Ühendriikide raketisüsteeme Patriot. 

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles