Venemaalased on võõramaalastest naabrite vastu üsna sallivad

Ainar Ruussaar
, erikorrespondent
Copy
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Venemaa elanikud on võõramaalastest naabrite vastu üsna sallivad, kuid homopaarist või mõnda ususekti kuuluvate naabrite suhtes tõrjuvad, selgub sõltumata Levada-keskuse uuringust.

Aafrikast pärit perekonda suhtuks oma naabrina rahulikult 59 ja huviga 14 protsenti vastanutest, usaldamatust ja hirmu tunneksid sellise perekonna vastu 12 ja ärritust kaheksa protsenti. Vietnami või Hiina päritolu perekonda suhtuks naabrina rahulikult 58 protsenti ja huviga kümme protsenti, usaldamatust tekitaksid sellised naabrid 11 protsendi ja ärritust kümne protsendi vastanute hulgas.

Veidi vähem sallivamad on Venemaa elanikud Kaukaasiast või Kesk-Aasiast pärit naabrite suhtes. Sellisesse perekonda suhtuks rahulikult 48 ja huviga üheksa protsenti, ärritust tekitaksid taolised naabrid 19 ja hirmu 18 protsendi hulgas.

Homopaarist naabritesse suhtuks rahulikult ja eriliste tunneteta 37 protsenti, homod ärritaksid 25 protsenti, hirmu tekitaksid nad 22 ja ebamugavustunnet 11 protsendi hulgas.

Mõne ususekti liikmetest naabrid tekitaksid usaldamatust ja hirmu 38 protsendi, ärritust 23 ja ebamugavust seitsme protsendi seas. Rahulikult suhtuksid sellistesse naabritesse 25 protsenti.

Levada viis uuringu läbi 18.-23. aprillini ja küsitles 1625 inimest Venemaa kõigist piirkondadest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles