USA algkooliõpetaja ähvardas koolitulistamise korraldada

Kristen Thompson.

FOTO: AP/Scanpix

Ühes USA Põhja-Carolina osariigi algkoolis õpetajana töötanud naine vahistati pärast seda, kui ta oli ähvardanud korraldada koolitulistamise õppeasutuses, kus ta töötas.

ABC Newsi teatel esitas õpetaja Kristen Thompson järsku eelmisel reedel tööl lahkumisavalduse. Alles pärast ametist lahkumist ütlesid teised õpetajad, et naine oli varasemalt ähvardanud koolitulistamise korraldada.

Thompson vahistati eile ja talle esitati süüdistus massivägivallaga ähvardamise eest, teatas maakonna šerif. Tema sõnul tegelevad juhtumiga nii võimud kui ka kool ise, kuid töötajatel keelati juhtumi kohta info jagamine.

«Koolis vägivallaga ähvardamine on arusaadavalt kogukonna jaoks häiriv. Kool ja võimud töötavad ühise tiimina, et tagada meie õpilastele turvalised ja produktiivsed viimased nädalad sellel õppeaastal,» teatas šerif.

Orange’i maakonna koolide kõneisik ütles kohalikule ajakirjandusele, et pärast väidetavat ähvardust võeti võimudega koheselt ühendust. Thompson tegi ähvarduse vaid mõni nädal pärast samas osariigis Charlotte’i linnas toimunud tulistamist ülikoolis, mis nõudis kahe inimese elu.

Thompson vahistati ajal, mil osariigi rahvaesindajad üritavad läbi suruda koolitulistamiste ennetamiseks mõeldud algatust, mis tähendaks õpetajate relvastamist.

Märtsis esitati Põhja-Carolina osariigis eelnõu, mille kohaselt võiks relva kandvatele õpetajatele maksta suuremat palka. Eelmisel aastal Florida osariigi Parklandi koolitulistamise järel tuldi lagedale sarnase algatusega, kuid seda ei saatnud edu.

Tagasi üles
Back