E, 4.12.2023

USA West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetab rekordarv naisi

Facebook
Comments 3
USA West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetab laupäeval rekordarv naisi - nende seas rekordilised 34 mustanahalist naist, keda on näha sellel 7. maist pärineval fotol.
USA West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetab laupäeval rekordarv naisi - nende seas rekordilised 34 mustanahalist naist, keda on näha sellel 7. maist pärineval fotol. Foto: AFP / Scanpix

Laupäeval lõpetab maineka USA West Pointi sõjaväeakadeemia rekordarv naisi, kelle seas on ka rohkem mustanahalisi kui kunagi varem. 

Nelja-aastase õppe lõpetab ühtekokku 985 kadetti, kellest 221 on naised. Naislõpetajate seas on omakorda rekordilised 34 mustanahalist. 

«Meie sõjaväe tugevus peitub selle inimeste mitmekesisuses ja West Point jätkab tuleviku liidrite ettevalmistamist kaasaegse sõduri juhtimiseks,» teatasid USA maaväed oma Twitteri kontol. 

«Standardite mõttes ei ole midagi muutunud, see on lihtsalt kooskõlastatud jõupingutus laiendada kandideerijate ringi,» ütles West Pointi pressiesindaja kolonelleitnant Christopher Ophardt. 

Tema sõnul pärineb akadeemia «viimane tõeline lõimimisakt» 1980. aastast, kui West Pointi lõpetas esimene rühm naisi. 

«Seejärel on meil olnud mitmekesine koosseis, kuid mitte päris selline, nagu me soovime,» ütles Ophardt. 

West Pointi avaldatud andmetel on 2019. aasta lõpetajate seas 110 afroameeriklast (11 protsenti), 79 asiaati või Vaikse ookeani saarte päritolu inimest (kaheksa protsenti), 88 hispaaniakeelset inimest (üheksa protsenti) ja seitse põlisameeriklast (0,7 protsenti). 

Üks peatne sõjakooli lõpetaja Tiffany Welch Baker ütles sel nädalal telekanali NBC saatele, et tahab olla teistele eeskujuks. «Ma loodan, et tüdrukud näevad end meis. Ma tahan, et need väiksed mustanahalised tüdrukud ütleksid : »Hei, ka mina suudan seda! Ka minu jaoks on see võimalik«.»

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles