Leedu presidendivalimised võitis poliitiline uustulnuk
Uuendatud kell 01.35

Majandusteadlane Gitanas Nausėdat saadab tänastel Leedu presidendivalimistel edu.

FOTO: Mindaugas Kulbis / AP / Scanpix

Leedu presidendivalimiste teises voorus võitis kindlalt sõltumatuna kandideerinud majandusteadlane Gitanas Nausėda, ilmnes valimiskomisjoni andmetest.

Leedu presidendivalimiste teises voorus olid täna vastamisi konservatiivse Isamaaliidu-Leedu Kristlike Demokraatide kandidaat, endine rahandusminister Ingrida Šimonytė ja sõltumatuna kandideeriv majandusteadlane Gitanas Nausėda. Valimised võitis poliitiline uustulnuk Nausėda.

55-aastane poliitiline uustulnuk Nauseda on paremtsentristist majandusteadlane, kes leedukatele tuttav peamiselt kui televisioonis esinenud majandusekspert.

Kui kokku olid loetud hääled 1521 valimisjaoskonnas 1972-st, oli Nauseda kogunud 70,64 ja konservatiivse Isamaaliidu-Leedu Kristlike Demokraatide kandidaat, endine rahandusminister Ingrida Šimonytė 27,95 protsenti häältest.

Šimonytė on Nausedat juba õnnitlenud ja kaotust tunnistanud.

"Õnnitlesin Gitanast 10-15 minuti eest ja soovisin edu inimese ühteliitmisel," lausus ta telekanalile LRT pühapäeva õhtul.

Need tulemused peegeldavad hääletustulemusi regioonides, Vilniuses ja Kaunases on tulemused esitanud vaid mõned jaoskonnad. Analüütikute hinnangul peaks suuremates linnades olema edukam Šimonytė.

Valimisosalus presidendivalimistel oli 53,43 protsenti.

Tagasi üles