Prantsuse politsei vahistas Lyoni plahvatuses kahtlustatavad

Turvakaamera salvestis tagaotsitavast mehest.

FOTO: POLICE NATIONAL / HANDOUT / EPA / Scanpix

Prantsuse politsei vahistas kolm isikut, keda kahtlustatakse seoses eelmisel nädalal Lyonis 13 inimest vigastanud plahvatuse korraldamisega, teatasid võimud täna.

Arvatav pommar, 24-aastane Alžeeria kodanik, võeti kinni koos oma ema ja veel ühe Alžeeria tudengiga, kes on perekonnasõber, ütlesid Pariisi prokurörid avalduses.

Lyoni linnapea, endine siseminister Gerard Collomb ütles, et peamine kahtlusalune on IT-tudeng, kellel ei olnud varem kokkupuuteid politseiga. Politsei küsitles ka tema õde, kuid ei ole teada kinni võtnud, ütlesid Pariisi prokurörid.

Peamine kahtlusalune peeti kinni bussist välja astudes. «See on kergendus kõigile Lyoni elanikele. Usun, et see juhtum on lahendatud,» ütles Collomb teleusutluses. «Kui tegemist oli võrgustikuga, siis on see tuvastatud.»

Politsei otsis esialgu taga plahvatuspaiga lähedal jalgrattaga sõitnud rohelise T-särgi, lühikeste pükste ja tumeda seljakotiga isikut.

Lõhkeseadeldis plahvatas reedel Lyoni ajaloolises keskuses kahe jalakäijate tänava ristumiskohas pagariäri ees. Prantsuse võimud uurivad plahvatust võimaliku terrorirünnakuna. 

Lyoni plahvatuses kasutati atsetoonperoksiidi ehk APEXit, mida kasutati ka 2015. aasta 13. novembril Pariisi rünnakutes. Eelmisel reedel toimunud plahvatuses sai viga 13 inimest, nende seas kaheksa naist, neli meest ja üks 10-aastane tüdruk. Kellegi vigastused ei olnud eluohtlikud.

Tagasi üles