Hispaania piirivalve leidis auto kindalaekast migrandi

Hispaania piirivalve leidis kindalaeka avamisel migrandi.

FOTO: Handout / AFP / Scanpix

Hispaania piirivalve tabas laupäeval Põhja-Aafrikas neli migranti, kes üritasid oma tervist ohtu seades üle piiri jõuda. Kolm inimest peeti inimkaubanduses kahtlustatavana kinni ning neile esitati süüdistused.

Mõne tunni jooksul tabas piirivalve neljast erinevast autost neli migranti, kes olid surutud ebaloomulikesse asenditesse.

Esimene migrant üritas üle piiri jõuda end prügiauto alla peites, teine migrant oli surutud auto tagaistme taha. Kolmas ja neljas migrant peitsid end auto armatuurlaua taga. Ühel juhul avasid piirivalvurid auto kindalaeka ning nägid siis peitu pugenud mehe ülakeha ja pead.

Kaks piiriületajat viidi tervisekontrolliks haiglasse, sest nad olid kannatanud õhupuuduse käes, ei tajunud ümbrust ning kurtsid valutavate liigeste üle.

Aafriklasest migrandi vabastamine. 

FOTO: Handout / AFP / Scanpix

Aafriklastest migrante üritati üle piiri toimetada Marokos registreeritud sõidukites. Üritati jõuda Hispaaniale kuuluvasse Melilla linna Põhja-Aafrikas.

On tavapärane, et Aafrikast pärit migrandid üritavad Euroopasse pääseda läbi Hispaaniale kuuluvate Melilla ja Ceuta linnade. Linnad on küll Marokost aedadega eraldatud ning piiril patrullivad piirivalvurid, kuid sellest hoolimata õnnestub aafriklastel ikka ja jälle piiratud alale sisse tungida.

Rahvusvahelise Migratsiooniameti teatel on sel aastal Aafrikast Hispaaniasse jõudnud 9495 migranti. Gibraltari väina ületamisel on selle aasta jooksul surma saanud 162 inimest.

Armatuurlaua taha pressitud migrant.

FOTO: Handout / AFP / Scanpix

Tagasi üles