Iisraeli parlament toetas ennetähtaegsete valimiste korraldamist

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Iisraeli parlament.
Iisraeli parlament. Foto: RONEN ZVULUN / REUTERS/ Scanpix Baltics

Iisraeli parlament toetas hääletusel ennetähtaegsete valimiste korraldamist, edastas teiste seas telekanal CNN.

Parlament hääletas iseenda laialisaatmise poolt 74 poolt- ja 45 vastuhäälega. Ennetähtaegsed valimised korraldatakse 17. septembril.

Üldvalimised leidsid Iisraelis aset alles aprillis, kuid peaminister Benjamin Netanyahul ei ole sestsaadik õnnestunud valitsuskoalitsiooni kokku panna.

Netanyahu erakond Likud esitas eelnõu parlamendi laialisaatmise kohta esmaspäeval. Tähtaeg koalitsiooni loomiseks sai läbi kolmapäeval ja läbirääkimised olid lootusetult takerdunud.

Kokkuleppe blokeeris endine kaitseminister Avigdor Lieberman, kes on keeldunud taganemast oma võtmenõudmisest, mis näeb ette ultraortodokssete juutide kohustusliku sõjaväeteenistuse, nagu see kehtib kõigi teiste Iisraeli juutide suhtes.

Tema erakond kontrollib parlamendis viit kohta ning Netanyahu oleks vajanud koalitsiooni moodustamiseks Liebermani toetust.

Netanyahu näis aga juba algusest peale eelistavat uusi valimisi võimalusele jätta valik Rivlinile. 

Tagasi üles