Saksa siseminister lahkub kahe aasta pärast poliitikast

Saksa siseminister Horst Seehofer.

FOTO: Imago images / Metodi Popow / Scanpix

Saksa siseminister Horst Seehofer teatas intervjuus, et ei usalda Euroopa populiste nagu Matteo Salvini ning loobub pärast järgmisi valimisi 2021. aastal poliitikast.

Saksa siseminister Seehofer teatas täna intervjuus, et lõpetab oma poliitikukarjääri pärast järgmisi üldvalimisi 2021. aastal.

«Ma olen kokku olnud poliitikas 50 aastat. Praeguse valitsusperioodi lõpuks on sellest küllalt,» lausus Seehofer uudisteagentuurile dpa.

Seehofer on endine kantsler Angela Merkeli CDU sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu liider ja eelmisest aastast Saksa siseminister, kes läks oma ametiaja alguses teravalt vastuollu Merkeli asüülipoliitikaga. Sellest hoolimata teatas Seehofer intervjuus, et soovib end Euroopa populistidest distantseerida.

«Pärast seda, kui (Matteo) Salvini kohtus AfD ja Marine Le Peniga, ei ole minu jaoks temaga poliitiline koostöö võimalik. Vähemalt mitte üle selle taseme, mida eeldab tavaline koostöö kahe riigi vahel. Usaldust luua on selle alusel pea võimatu,» lausus Seehofer Itaalia siseministrile ja Saksa paremäärmuslikule erakonnale Alternatiiv Saksamaale viidates.

Seehofer kritiseeris ka koostöö puudumist immigratsiooniküsimustes Euroopa tasandil, öeldes, et kui Itaalia rannikul leitakse paatidest migrandid, helistavad võimud talle, sest mitte keegi teine ei võta kõnesid vastu.

Lisaks rõhutas siseminister keskkonnapoliitika olulisust: «Keskkonnakaitse peab olema iga tänapäevase rahvapartei alusväärtus.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles