L, 8.10.2022

Austria sai ajutise naiskantsleri

AFP/BNS
Austria sai ajutise naiskantsleri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Austria põhiseaduskohtu esinaine Brigitte Bierlein neljapäeval Viinis presidendipalees pärast seda, kui president Alexander Van der Bellen oli ta ajutiseks kantsleriks nimetanud.
Austria põhiseaduskohtu esinaine Brigitte Bierlein neljapäeval Viinis presidendipalees pärast seda, kui president Alexander Van der Bellen oli ta ajutiseks kantsleriks nimetanud. Foto: AFP / Scanpix

Austria president Alexander Van der Bellen määrast neljapäeval ajutiseks kantsleriks põhiseaduskohtu esinaise Brigitte Bierleini, kes saab riigi esimeseks naissoost valitsusjuhiks, kuid ainult sügisel peetavate valimisteni.

Bierleinil tuleb nüüd moodustada valitsus, sest eelmisele sai saatuslikuks «Ibiza-gate'i» skandaal, mille tõttu paremäärmusliku Vabaduspartei (FPÖ) juht asekantsler Heinz-Christian Strache oli sunnitud ameti maha panema.

«Ma püüan võita austerlaste usalduse,» ütles uus kantsler neljapäeval teleavalduses ning lubas alustada lähipäevil kõnelusi erakondade ja kodanikuühendustega.

Bierleini sõnul on kõrgema halduskohtu endine esimees Clemens Jablons valmis võtma vastu asekantsleri ja justiitsministri koha.

Välisministriks pakub ta diplomaat Alexander Schallenbergi.

Senine kantsler Sebastian Kurz kukutati esmaspäeval esimesena Austria ajaloos parlamendi umbusaldushääletusega.

Märksõnad
Tagasi üles