Putini populaarsus püsib 66-protsendilisel toetusel

Ainar Ruussaar
, erikorrespondent
Copy
Venemaa president Vladimir Putin ja peaminister Dmitri Medvedev.  Nende juures on Medvedevi koer
Venemaa president Vladimir Putin ja peaminister Dmitri Medvedev. Nende juures on Medvedevi koer Foto: Dmitry Astakhov / AFP/Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini toetus on viimasel kahel kuul püsinud 66-protsendilisel toetusel, aasta alguses toetas Venemaa riigipea tegevust 64 protsenti, selgub reedel avaldatud sõltumatu Levada-keskuse uuringust.

Mais ei toetanud Putini tegevust presidendina 32 protsenti, aasta alguses oli neid inimesi 34 protsenti.

Levada on Venemaa praeguse presidendi Putini toetust mõõtnud alates tema riigipea ametisse asumisest 2000. aastal, kõige kõrgem oli Putini populaarsus 2015. aasta veebruaris, mil teda toetas 86 protsenti küsitletutest. 64-protsendilise toetuse kogus Putin ka 2012. aasta veebruaris.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedevit, valitsust ja riigiduumat ei toeta enam kui pooled Venemaa elanikest.

Mais oli Medvedevi toetus 33, arpillis 36 ja märtsis 34 protsenti. Kolme kuu jooksul jäi nende inimeste hulk, kes peaministri tegevust heaks ei kiitnud 62 ja 65 protsendi vahele. Kõige suurem toetus Medvedevile oli 2010. aasta veebruaris, mil ta oli Venemaa president, siis toetas teda 75 protsenti küsitletutest.

Venemaa valitsust ei toetanud mais ja aprillis 56 ja toetas 42 protsenti küsitletutest. Kõige madalam oli toetus Venemaa valitsuse tegevusele 2003. aasta mais, mil valitsusega oli rahul 30 protsenti ja ei olnud rahul 64 protsenti.

Riigiduuma tegevust ei toetanud mais ja aprillis 59 protsenti Venemaa elanikest ja sellega oli rahul 38 protsenti. Madalaim oli toetus parlamendile 2005. aasta märtsis, mil selle kiitis heaks 18 ja ei pooldanud 68 protsenti.

49 protsenti küsitletutest leidsid mais ja aprillis, et asjad Venemaal liiguvad õiges suunas, 40 protsenti väitsid vastupidist. Kõige pessimistlikumad olid Venemaa elanikud riigi arengu suhtes 1999. aasta mais. Siis väitis kümme protsenti, et asjad Venemaal edenevad ja 75 protsenti vastas, et asjad lähevad vales suunas.

Levada küsitles 24.-29. maini 1616 täiskasvanud inimest kogu Venemaal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles